השתלת עצם

השתלת עצם בחיפה ובצפון

השתלת עצם זה ניתוח כירורגי שנועד להכין את אזור העצמות שנפגעו בצורה מיטבית לקראת התקנת שתל שיניים עתידי ע״י מומחה פה ולסת, וד״ר אמיר וולף, מומחה לכירורגית פה ולסתות, מייסד ומנהל רפואי מקצועי של מרפאת השיניים החדשנית והרב תחומית בחיפה Dr. Wolff, רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פה ולסתות בבי"ח רמב"ם, בעל ניסיון רב שנים כרופא בכיר הניתח וטיפל באלפי מטופלים, גם במקרים דנטליים מורכבים הוא הבחירה הנכונה עבורך.

נגן וידאו אודות השתלות שיניים למחוסרי עצם בלסת בחיפה | ד"ר אמיר וולף | ערוץ 13

מהי השתלת עצם?

השתלות עצם (Bone Grafting) – ניתוח שנועד להשלים את החוסר בעצמות הפה על מנת לבצע השתלות שיניים בעתיד – לאחר עקירת שן כאשר קירות המכתשית, השקע בו היה ממוקם השן טרם העקירה, שלמים אזי ניתן לצפות כי האזור יתרפא ויתמלא בעצם חדשה כעבור מספר חודשים.

אולם, כאשר קירות העצם דקות או כאשר יש אובדן של אחד הקירות אזי ריפוי העצם לא יתרחש באופן תקין ומלא. במקרים כאלו יש צורך בביצוע השתלה של עצם מודרכת על מנת להכין את האתר בצורה מיטבית לקראת התקנת שתל עתידי ולעזור לגוף למלא את האזור החסר. ניתוחי השתלות העצם אינה כרוכה בניתוח נוסף או בכאבים נוספים במידה והטיפול נעשה ע״י ​כירורג פה ולסת​ מומחה.

השתלת עצם בחיפה, מחפשים כירורג מומחה פה ולסת שיסייע לך? השאירו פרטים לקביעת תור עוד היום.

השתלת עצם הלסת בהרחבה

אחד ההצלחות של השתלת שיניים היא כמות עצם מספקת ואיכותית. כאשר מתרחשת ספיגת עצם, השתלת עצם נועדה על מנת לשקם את תשתית העצם בלסת כדי להחדיר שתלים דנטליים או לתקן פגמים אסתטיים בצורת הלסת.

עצם הלסת נפגעת במרבית המקרים כתוצאה מספיגת עצם לאחר אובדן שיניים עקב דלקת חניכיים וזיהומיים של מחלת חניכיים, עקירות או לאחר ריפוי נזקים עקב טראומה באזור הפנים, חוסר מולד של שיניים, כישלון שתלים דנטליים, גידולים, תהליכים ביולוגיים הקשורים לנטייה משפחתית ועוד.

לכן, כאשר יש צורך לתקן פגמים אסתטיים בצורת הלסת או בהחדרת שתלים דנטליים לצורך שיקום קבוע של השיניים אך לא ניתן לעשות זאת בשל חוסר עצם, תחילה משקמים את תשתית העצם ע"י בנייה או שחזור רכס העצם ע"י אוגמנטציה כך שתהיה כמות מספקת של עצם הלסת לצורך החדרת וקליטת השתלים בהצלחה תוך מניעת כישלון של השתלת שיניים.

חשוב לציין כי שתלים דנטליים שומרים על הלסת באותה מידה כמו שיניים טבעיות וכאשר אין שתלים או מחסור בשיניים תהליך ספיגת העצם הינו מהיר יותר.

מקור עצם הלסת יכול להיות עצמי, מלאכותי או מאדם אחר אשר יומלץ ע"י הכירורג פה ולסתות מומחה לאפשרות הרצויה והטובה ביותר עפ"י האבחון והמקרה.

ניתוח השתלת עצם ברוב המקרים יהיה תחת הרדמה מקומית כאשר טרם ההליך יבוצע צילום על מנת שהמומחה לכירוגית פה ולסתות יוכל להבין בראייה רחבה ומקיפה יותר מהי מידת הפגיעה של עצם הלסת הקיימת ולאחר האבחון להחליט על אופן ההליך הכירורגי הרצוי וביצועו.

זמן ביצוע השתלת השיניים לאחר השתלת העצם תלוי מקרה ומשתנה ממטופל למטופל בהתאם לגורמים רפואיים נוספים אותם יש לקחת בחשבון. לכן, זמן השתלת השיניים לאחר השתלת העצם יתקבל מהמומחה לכירוגית פה ולסתות המטפל לאחר שהוא תכנן ובנה את תוכנית הטיפול הרצויה ובהתאמה אישית למטופל.

החיוך שחלמת עליו קרוב מתמיד!

לפגישת ייעוץ ואבחון אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן